Přeskočit na obsah

VALIVÁ LOŽISKA – NA OBJEDNÁVKU

Kuličková ložiska:

Jednořadá kuličková ložiska mají zvláště široké použití. Vyznačují se jednoduchou konstrukcí, jsou nerozebíratelná, jsou vhodná pro vysoké i velmi vysoké otáčky, jsou provozně odolná a nenáročná na údržbu. Vzhledem k těmto vlastnostem a příznivé ceně je to nejběžněji používaný typ ložisek. Jsou proto k dispozici v mnoha provedeních a velikostech.

 

Standardní typy ložisek:

jednořadá kuličková ložiska

dvouřadá kuličková ložiska

nerezová kuličková ložiska

jednořadá kuličková ložiska s plnicími drážkami

kuličková ložiska pro vysoké teploty

 

Soudečková ložiska:

Soudečková ložiska jsou ze své podstaty naklápěcí a velmi odolná. Díky dvěma řadám soudečků  přenášejí velká zatížení. Současná nabídka obsahuje nejrůznější velikosti rozměrové řady ISO i speciální provedení pro vibrační síta a podobné aplikace. V poslední době se nabídka rozšířila o řadu utěsněných soudečkových ložisek. Dělená soudečková ložiska zpravidla vycházejí z konstrukce standardních ložisek, ale mohou být upravena podle požadavků zákazníka.

Soudečková ložiska mají dvě řady soudečků a kulovou oběžnou dráhu. Dvě oběžné dráhy na vnitřním kroužku svírají úhel s osou ložiska. Ložiska jsou naklápěcí, mohou vyrovnávat nesouosost hřídele. Soudečková ložiska mohou přenášet kromě radiálního zatížení i vysoká  axiální zatížení v obou směrech.

 

Kuželíková ložiska:

Kuželíková ložiska mají kuželové oběžné dráhy na vnitřních a vnějších kroužcích, mezi nimiž jsou umístěny kuželíky. Prodloužené površky oběžných drah se protínají v na ose ložiska. Konstrukce kuželíkových ložisek je zvláště vhodná pro kombinované zatížení. Dodáváme kuželíková ložiska v provedeních a velikostech, jež odpovídají jejich všestrannému použití. Tato ložiska se dělí na následující čtyři skupiny:

 jednořadá kuželíková ložiska

 párovaná jednořadá kuželíková ložiska

 dvouřadá kuželíková ložiska

 čtyřřadá kuželíková ložiska

JINPO spol s r.o.

Dolní 35/180

700 30  Ostrava – Zábřeh

IČ: 47666773

DIČ: CZ 47666773

Bankovní spojení: ČSOB Ostrava

č.ú. 9680743/0300

+420 596 782 921

+420 596 782 920

+420 596 782 923

+420 603 436 138

Daniel Bubík

Iveta Bubíková

Zdeněk Janíček

CERTIFIKÁT:

(C) JINPO spol. s r.o.